Teleskop Bresser Pollux 150/1400 EQ3
Symbol: L26054
Dostępność: Mało 13 szt.
Cena: 2116.74
Do bezpłatnej dostawy brakuje -,--
Suma 0,00 zł
Cena uwzględnia rabaty
Strona korzysta z plików cookies zgodnie z Polityką Prywatności w celu realizacji usług. Korzystanie z witryny oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Do bezpłatnej dostawy brakuje -,--
Suma 0,00 zł
Cena uwzględnia rabaty
Symbol: L26054
Dostępność: Mało 13 szt.
Cena: 2116.74
Bresser Pollux 150/1400 EQ3 - teleskop zwierciadlany Newtona z wbudowaną soczewką Barlowa. Jak na teleskop o długości ogniskowej 1400 mm tubus jest dość krótki, dzięki czemu teleskop jest bardzo łatwy w transporcie. To naprawdę uniwersalny przyrząd - apertura wynosząca 150 mm sprawia, że zbiera on na tyle dużo światła, aby możliwe było obserwowanie bladych obiektów, takich jak mgławice, gromady gwiazd i galaktyki. Jednocześnie teleskop Bresser Pollux pozwala na obserwowanie planet Układu Słonecznego, jasnych komet, a także gwiazd o wielkości gwiazdowej wynoszącej do 13, w tym gwiazd podwójnych. Maksymalne powiększenie tego teleskopu wynosi 300x.
Montaż paralaktyczny EQ-3 pozwala szybko skierować teleskop na wybrany obiekt i śledzić jego ruch na niebie przy użyciu tylko jednego pokrętła. Stabilny statyw jest wyposażony w wygodną tackę, dzięki której wszystkie potrzebne akcesoria, np. okulary, filtry i inne narzędzia optyczne, są zawsze pod ręką. Większość spośród tych akcesoriów jest już dostępna w opakowaniu wraz z teleskopem. Aby zapewnić łatwiejszą i wygodniejszą nawigację, teleskop wyposażono w szukacz Red Dot.
Okulary dołączone do zestawu są uniwersalne i pozwalają na osiągnięcie dobrych wyników niezależnie od obserwacji. Dają wysokiej jakości, jasny obraz, bez jakichkolwiek istotnych aberracji w polu widzenia. W podstawowej konfiguracji teleskop zapewnia powiększenie w zakresie 70x-1050x. Teleskop można wyposażyć w specjalny okular do przesyłania obrazów do komputera (należy dokupić oddzielnie).
W zestawie znajduje się uniwersalny adapter do smartfona: po prostu zamontuj go na okularze i rób przepiękne zdjęcia Księżyca i jasnych gwiazd. Dzięki kompaktowym wymiarom i małej masie teleskop można łatwo przewieźć na wieś, aby cieszyć się pięknem nocnego nieba niezakłóconym przez światła miasta.
Cechy:
Elementy zestawu:
| Marka | Bresser GmbH, Niemcy |
| Gwarancja | 2 lata |
| EAN | 4007922198255 |
| Rozmiar opakowania (dł. x szer. x gł.) | 33x78x52 cm |
| Masa przesyłki | 17 kg |
| Konstrukcja optyczna | reflektor |
| Budowa optyczna | teleskop newtonowski |
| Apertura, mm | 150 |
| Ogniskowa, mm | 1400 |
| Maksymalne powiększenie, x | 300 |
| Powiększenie, x | 50 — 1050 |
| Liczba przysłony | f/9.3 |
| Próg rozdzielczości w sekundach kątowych | 0.8 |
| Ograniczenie wielkości gwiazdowej | 1 — 13 |
| Okulary | Kellnera 20mm, Kellnera 4 mm |
| Średnica tubusu okularu, cale | 1,25 |
| Soczewka Barlowa | 3x |
| Szukacz | szukacz laserowy |
| Statyw | stal |
| Sterowanie teleskopem | ręczna |
| Montaż | paralaktyczny, EQ3 |
| Materiał tubusu | aluminiowy |
| Poziom zaawansowania | doświadczeni użytkownicy |
| Obserwowane obiekty | obiekty głębokiego nieba |